WEBINÁR: Zelené poradenstvo pri prechode na zelené hospodárstvo


Centrum Euroguidance Vás pozýva na webinár Zelené poradenstvo pri prechode na zelené hospodárstvo. Webinár vám predstaví koncept zeleného hospodárstva, potrebu zeleného poradenstva a tipy, ako ho začleniť do praxe.

Webinár sa bude konať 26. septembra 2023 od 15:00 na platforme Zoom.

V úvode webináru odprezentujú zástupcovia Euroguidance centra hlavné body z publikácie Medzinárodnej organizácie práce s názvom „Ako pracovať v zelenej ekomike: Príručka pre mladých ľudí, uchádzačov o zamestnanie a tych, ktorí im pomáhajú”, ktorú centrum nedávno preložilo do slovenčiny.

Na to nadviaže Helena Košťálová, skúsená kariérová poradkyňa a lektorka z českej organizácie EKS, ktorá ponúkne praktické tipy, ako môžu poradcovia a poradkyne zapájať zásady udržateľnosti do svojej praxe.

Tomáš Šprlák zo Združenia pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry v závere webináru predstaví nový projekt v oblasti zeleného poradenstva, na ktorom bude Združenie pracovať s európskymi partnermi v najbližších rokoch a do ktorého plánuje zapojiť viacero ľudí zo slovenskej poradenskej komunity.


Účasť na webinári je bezplatná.

Registrácia je otvorená do 22. septembra.